Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 566
Najnowszy Użytkownik: izopol4op
 

     
KU PAMIĘCI I PRZESTRODZE – 350. ROCZNICA BITWY POD MĄTWAMI – PROJEKT EDUKACYJNY

Realizując PROJEKT EDUKACYJNY, którego inicjatorem i koordynatorem był dyrektor szkoły, p. IRENEUSZ ZIELIŃSKI, społeczność Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu aktywnie włączyła się w uroczyste obchody 350. rocznicy bitwy pod Mątwami zorganizowane zarówno przez Urząd Miasta Inowrocławia, jak i Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Inowrocław. Pan dyrektor wraz z uczniami i nauczycielami, p. KRZYSZTOFEM PRĄTNICKIM i p. JAROSŁAWEM DOBERSTAJNEM pracował nad rekonstrukcją chorągwi Jana II Kazimierza, co wymagało wielomiesięcznych badań i konsultacji specjalistów krajowych i zagranicznych, zgłębiania źródeł historycznych zarówno drukowanych, jak i elektronicznych i poszukiwań propozycji poligraficznych. Efektem tej pracy jest oryginalnych rozmiarów, unikalna kopia w/w chorągwi.
13 lipca 2016 roku młodzież wraz dyrektorem gimnazjum i nauczycielami uczestniczyła ...

jard dnia lipiec 16 2016 13:01:24 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 380 Czytań · Drukuj
     
     
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Dnia 24.06.2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie trzecioklasistów – absolwentów szkoły. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Przewodniczący Rady Miasta Inowrocławia p. Tomasz Marcinkowski, przedstawiciele Rady Rodziców p. Sylwia Sztandur, p. Marek Ryszewski, Podczas wielu podsumowań minionego roku na podkreślenie zasługuje fakt, że gimnazjum rąbińskie zajmuje czołowe miejsce pod względem ilości laureatów wśród szkół gimnazjalnych prowadzonych przez Urząd Miasta Inowrocławia. W trakcie uroczystości pożegnano uczniów kończących naukę w gimnazjum oraz uhonorowano nagrodami specjalnymi Prezydenta Miasta Inowrocławia, szkoły i Rady Rodziców laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz uczniów, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem, najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, uzyskali największą ilość punktów w egzaminie gimnazjalnym, a także najlepszych sportowców, uczniów – animatorów kultury i sztuki i najbardziej aktywnych członków Samorządu Uczniowskiego.

jard dnia lipiec 09 2016 21:44:23 · Drukuj
     
     
Zdolni, kreatywni, dbający o miasto

W inowrocławskim ratuszu odbył się dziś finał konkursu plastycznego „Odpady segregujesz – czyste środowisko zyskujesz”. Zorganizowany został przez Urząd Miasta Inowrocławia oraz PGKiM pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy.
Do konkursu przystąpiło 6 szkół podstawowych i 4 gimnazja, które przesłały łącznie 58 prac plastycznych: ...

jard dnia lipiec 09 2016 21:42:42 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 248 Czytań · Drukuj
     
     
Zwyciężyliśmy wszystkich ! Pierwsze miejsce w finale!

Po raz drugi uczniowie inowrocławskich gimnazjów spotkali się na Lidze Debat Oksfordzkich organizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu. Nasza drużyna w składzie: Wiktoria Szczepaniak i Maciej Kulis z kl. III d oraz Szymon Nawrocki i Dobromir Szymański z kl. III b wzięła udział w siedmiu debatach i wszystkie wygrała! W półfinale i finale, które odbywały się w sali sesyjnej Urzędu Miasta 22.06.2016 r. debatowaliśmy na tematy: „Wakacje letnie powinny trwać jeden miesiąc” i „Wakacje nad morzem to lepszy wybór niż wakacje w górach”.
Jury doceniło wysoki poziom debatantów, umiejętność argumentowania i ripostowania, zadawania pytań grupie przeciwnej, posługiwania się poprawną polszczyzną oraz znajomość retoryki. Nasi gimnazjaliści byli najlepsi! Gratulujemy!
Grupę debatancką przygotowały panie polonistki – Aleksandra Łucka i Aleksandra Kościelak.

jard dnia czerwiec 24 2016 09:43:46 · Drukuj
     
     
KONKURS MATEMATYCZNY

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Bartłomiej Szczechowicz z klasy 3 b uzyskał wyróżnienie w konkursie matematycznym organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Inowrocławiu. Opiekunem ucznia jest p. Monika Piskor. Gratulujemy !

jard dnia czerwiec 24 2016 09:32:48 · Drukuj
     
     
"Bliżej kultury rosyjskiej "

8 czerwca nasi uczniowie w ramach projektu edukacyjnego "Bliżej kultury rosyjskiej " odbyli spotkanie z wykładowcami filologii rosyjskiej. Temat spotkania " Świat dzieciństwa z dawnych czasów do teraźniejszości". Uczniowie mieli okazję poznać stare i wspolczesne rosyjskie zabawki oraz rodzaje zabaw dziecięcych, bawili się w różne gry i wyliczanie, uczestniczyli w konkursach. Była to świetna zabawa połączona z nauką języka rosyjskiego.

jard dnia czerwiec 24 2016 09:31:09 · Drukuj
     
     
Konkurs na najładniejsza matrioszkę

Jak co roku, w czerwcu odbył się konkurs na najładniejsza matrioszkę .
Uczniowie wykonywali matrioszki według własnego pomysłu.
Nagrody zdobyli Noe Sytkow kl. 3b, Kamil Wójcik kl. 1b i Szymon Ziętara kl.1b.

jard dnia czerwiec 24 2016 09:28:43 · Drukuj
     
     
ROBOT ALBERT

Uczniowie klas II zakończyli swoją przygodę z mechatroniką w tym roku szkolnym montażem robota typu BEAM - AMBITNY ALBERT.
Działaniem tego robota kieruje bardzo prosty układ elektroniczny, nie wymagający programowania. Tego rodzaju roboty doskonale nadają się na początek przygody z robotyką i elektroniką. Uczniowie samodzielnie zbudowali robota poszukującego światła i podążającego za linią, poznając przy tym zasadę działania podstawowych elementów elektronicznych. Nauczyli się przy tym precyzyjnego lutowania i poznali radość tworzenia.

jard dnia czerwiec 16 2016 19:39:40 · Drukuj
     
     
UROCZYSTE PODSUMOWANIE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ KUJAWSKO-POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy zaprosiło laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty wraz z dyrektorami szkół, na uroczyste spotkanie podsumowujące realizację konkursów w roku szkolnym 2015/2016. Spotkanie dla laureatów konkursów dla uczniów gimnazjów z rejonu bydgoskiego, odbyło się 10 czerwca 2016 r. o godz. 10.00, w auli Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, przy ul. Kaliskiego 7.
Spotkanie miało następujący przebieg: ...

jard dnia czerwiec 14 2016 09:27:34 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 313 Czytań · Drukuj
     
     
Lekcja biologii w praktyce

Uczniowie klas pierwszych 11 czerwca mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na zajęciach terenowych i mikroskopowych w Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Pracowali w dwóch grupach pod opieką edukatorów ośrodka i mgr Janiny Greń.. Pierwsza grupa wybrała się na „ścieżkę botaniczną”, na której przy pomocy kluczy oznaczała i rozpoznawała gatunki roślin, a druga ruszyła do stawów na połowy zwierząt, które następnie obserwowała pod binokularami w pracowni mikroskopowej. Wśród złowionych okazów znalazły się larwy owadów, drobne skorupiaki, ślimaki, pijawki oraz kijanki w różnych fazach rozwoju.

jard dnia czerwiec 14 2016 09:24:28 · Drukuj
     
     
Dzień Sportu

Jak co roku w Dniu Dziecka odbywa się w naszej szkole Dzień Sportu i z tej okazji Bicie rekordów naszego gimnazjum. Również w tym roku uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w następujących dyscyplinach:
Skok wzwyż, skok dosiężny, biegi na 60, 300, 800 i 1000 metrów, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem. Równocześnie odbywał się turniej tenisa stołowego.
Nazwiska uczniów, którzy pobili rekord szkoły znajdą się na tablicy rekordów która znajduje się obok sali gimnastycznej.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom tej wspaniałej imprezy!

jard dnia czerwiec 14 2016 09:22:20 · Drukuj
     
Strona 13 z 78 << < 10 11 12 13 14 15 16 > >>
Kalendarz
Październik 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew